17. NEDEĽA CEZ ROK (27.07.2014) PDF Vytlačiť E-mail

 Farské oznamy

- Dnes je farská zbierka.

- V rámci personálnych zmien od zajtra v našej farnosti pri Svätyni Božieho Milosrdenstva bude pôsobiť páter Vladimír Peklanský, ktorý sa dekrétom diecézneho biskupa stal rektorom Svätyne Božieho milosrdenstva.

- Na budúcu nedeľu po sv. omši o 10.30 hod. vo farskom kostole bude požehnanie matiek v požehnanom stave.

- V pondelok 4. augusta 2014 je pamätný deň smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Toto výročie si pripomenieme v katedrále sv. Martina slávením svätej omše o 17.00, ktorú bude celebrovať spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. Na slávnosť pripomenutia si výročia tejto vzácnej osobnosti Spišskej diecézy pozývame všetkých veriacich našej diecézy.

- V sobotu 23. augusta rodina Nepoškvrnenej organizuje púť do chrámov zasvätených Sedembolestnej Panny Márie: do Konkatedrály v Poprade a do kostola v Žiline - Vlčinciach. Na spiatočnej ceste bude návšteva urny Žofie Bosniakovej v Tepličke nad Váhom. Prihlásiť sa môžete u p. Mangerovej. Poplatok je 10€.

- Pešia púť našej farnosti do Iliašoviec k Sedembolestnej Panne Márii sa uskutoční 13. septembra, deň pred odpustovou slávnosťou v Smižanoch a pred celoslovenským zasvätením sa našej patrónke.

Farský kostol

- Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme každý deň pol hodiny pred svätými omšami a dodatočne v stredu, štvrtok a piatok od 17.00 hod.

- Ku chorým pôjdeme v piatok od 9.00 hod.

- Na kostol obetovali: z krstu Olivera Gibalu 30€, z pohrebu Márie Hockickovej 50€ a rodina Dupčáková 30 €. Pán Boh zaplať.

- O čistotu farského kostola sa postará ruža č. 24 – p. Dariny Farkašovskej. Ďakujeme všetkým, ktorí včera upratali kostol.

Svätyňa Božieho milosrdenstva

- Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme každý deň pol hodiny pred svätými omšami a dodatočne vo štvrtok a piatok od 15.00 hod.

- Ku chorým pôjdeme v piatok od 9.00 hod.

- Ďakujeme za upratanie svätyne. V tomto týždni pozývame na upratovanie v sobotu od 9.00 hod. veriacich z ulice Tkáčskej 8, 9 a 10. Vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.


 

 

 Dodatok

V sobotu, 5. apríla Aliancia za rodinu, ktorá je iniciatívou viac ako 80 prorodinných organizácii, začala zbierať podpisy pod petíciu prezidentovi na vypísanie referenda o ochrane rodiny. V piatok, 11. apríla sa Konferencia biskupov Slovenska obrátila s výzvou na všetkých veriacich a ľudí dobrej vôle, aby sme podporili tak petíciu, ako aj samotné referendum. K tomu nás vyzval aj náš diecézny biskup na Zelený štvrtok v katedrále. Dnes, na Nedeľu Božieho milosrdenstva, keď sú v Ríme svätorečení blahoslavený Ján XXIII. a blahoslavený Ján Pavol II., ktorý bol veľkým šíriteľom kultúry života, začíname zbierať podpisy aj v našej farnosti. Budete mať na to príležitosť hneď tu, pred kostolom. Okrem toho Vás prosím, aby ste sa sami aktívne zapojili do zberu: vypýtajte si od dobrovoľníka petičný hárok, oslovte ľudí vo svojom okolí, ktorí tu nie sú s nami, vysvetlite im, o čo ide a požiadajte ich o podporu petície.

Svojim podpisom na petičnom hárku dajme najavo naše presvedčenie, že podpora rodiny a manželstva má byť stredobodom verejného života. Odkážme takto svojim deťom, že manželstvo tvorené mužom a ženou - a predovšetkým rodina, ako miesto stabilného a láskyplného zázemia pre výchovu nových generácií - sú pre nás veľmi dôležité. Spoločne sa modlime za toto dielo, aby na jeho konci bolo viac ľudí, ktorí objavia krásu manželstva a rodiny a najmä aby bolo viac tých, ktorí napriek rozličným osobným skúsenostiam budú mať odvahu žiť podľa týchto ideálov.

Referendum nie je pre nás cieľom, ale prostriedkom. Zápasíme za dobrú vec, preto máme veľkú nádej, že na tomto diele spočinie Božie požehnanie. Nech nám táto občianska iniciatíva pomôže stať sa viac citlivými na tieto hodnoty a inšpiruje nás ku konkrétnej pomoci manželstvám a rodinám v núdzi.

 

 

Kto je online

Počet pripojených hostí: 7 

Štatistika

Počet zobrazení obsahu : 435399